House League Game Schedules 2016/17

U6 SPRING SCHEDULE (Click to View)

U6 TEAMS

GAMES: 10:45-11:45 am Saturday
Team 1: Jenny White, Nolan Heavenor
Team 2: Ryan Allaire, Nicci Allaire
Team 3: Chris Muller, Peter Terpstra
Team 4: Megan Davis, Jesse Davis
Team 5: Bruce Munro, Courtenay McGeachy
Team 6: Josh Gray
Team 7: Ryan Connelly
Team 8: Monni Savory, Elija Ellison
Team 9: Brad Skene
Team 10: Lief Wenstob

U7 SPRING SCHEDULE (Click to View)

U7 TEAMS

GAMES: 12-1 pm Saturdays
Team 1: Darian Achurch
Team 2: Larry Mattin, Bal Irvine
Team 3: Shephanie Drouillard
Team 4: Charles Lazenby
Team 5: Kevin Nickolichuk
Team 6: Dave Vandine
Team 7: Chris Clark
Team 8: Cody Smith

U8 SPRING SCHEDULE (Click to View)

U8 TEAMS

Team 1: Chris Bayley, Sean Martin
Team 2: Josh Gray
Team 3: Adam Salvisbury
Team 4: John Johnson, Dave Picard
Team 5: Emerald White, Anna Slag
Team 6: Scott Frazer
Team 7: Jeff Mann, Craig McLeod
 
Mini fields 1, 2, 4, 5  Game Time - 1:15-2:15pm
please ensure all nets are returned to the cement after the game

 U9/10 GIRLS SPRING SCHEDULE (Click to View)

U9/10 GIRLS TEAMS

Team 1: Kelly McClusheky, Deb Miller
Team 2: Peter Terpstrs
Team 3: Ryan and Nicci Allair
Team 4: Jennifer Lazenby, David Minkow
Team 5: Bal Irvine, Kevin Nickolichuk
 
Game Time: 8:30-9:25
Field 1, closest to Somenos Road
Field 2, closest to the hill
please set up goals for your game

U9/10 BOYS SPRING SCHEDULE (Click to View)

U9/10 BOYS TEAMS

Team 1: Darren Meiner
Team 2: Bruce Munro
Team 3: Mike and Christie Dunn
Team 4: James McLean
Team 5: Nick Zuback, Shawn Buttle
Team 6: Peter Moses
Team 7: Dean Rollins
Team 8: Adam Taft
 
Game Time - 8:30 - 9:25
Turf 1- closest to the clubhouse
Turf 2- closest to the curling club
Martin Field 1, closest to the clubhouse
Martin Field 2, closest to the roundabout
please set up the goals for your game, do not drag on turf

 U11/12 GIRLS SPRING SCHEDULE (Click to View)

U11/12 GIRLS TEAMS

Team 1: George White
Team 2: Dan Varga, Rob Lenarcic
Team 3: Meghan McKee
Team 4: Dan Lomas
Team 5: Doug Cooke
 
Game Time: 9:30-10:25
Field 1, closest to Somenos Road
Field 2, closest to the hill
please return goals to the storing position
do not drag on the turf

U11/12 BOYS SPRING SCHEDULE (Click to View)

U11/12 BOYS TEAMS

Team 1: Ron Glass, Jeff Rowan, Trevor Miranda
Team 2: Patrick Amos
Team 3: Andrew Irvine, David Cizeron
Team 4: Peter Wynne, Troy Buckland
Team 5: Randy Wong, Arnie Hengstler
Team 6: Katelyn Beale
Team 7:Gina Warburton, Suzanne Baird
Team 8: Steve McGuire, Seb Titone
 
Game Times: 9:30 - 10:25
Turf 1- closest to teh clubhouse
Turf 2- closest to the curling club
Martin Field 1, closest to the clubhouse
Martin Field 2, closest to the roundabout
please return goals to the storing position
do not drag on the turf